Zbiorniki ciśnieniowe – rodzaje

Zbiorniki ciśnieniowe to niezbędne elementy instalacji sanitarnych. Stosowany jest do systemów wodociągowych jak i gazowych.
W przypadku zbiorników, w których składowany jest gaz wyróżnia się wersję naziemną i podziemną. Montaż zbiornika ciśnieniowego naziemnego jest prosty, szybki i mało kosztowny. Nadaje się także do instalacji przy wysokim poziomie wód gruntowych. Z kolei zbiornik podziemny to alternatywa dla właścicieli małych działek i mieszkających w ciasnej zabudowie. Takie urządzenia muszą być wykonane z materiałów, które będą odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.
Innym rodzajem są zbiorniki na wodę. Są one odpowiedzialne za regulację ciśnienia w systemach wodociągowych i dotyczy to zarówno wody pitnej, brudnej jak i szamba. Koniecznym elementem jest hydrofor (konstrukcje wsporcze). To dzięki niemu można utrzymać stałe ciśnienie w sieci.
Natomiast zbiorniki ciśnieniowe na powietrze służą do magazynowania sprężonego powietrza, aby było ono odpowiednio magazynowane w ten sposób, aby nie zabrakło go w konkretnych sytuacjach.
Każdy z tych rodzajów (projekt i instalacja) zbiorników muszą być wykonane przez specjalistę (indywidualnie bądź firma). To zapewni bezpieczeństwo ich użytkowania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *